




| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 30 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1.2 MHz |
| Operating Supply Voltage | 13 V |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Input Bias Current | 20 nA |
| Nominal Supply Current | 3 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 3 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 13 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Schedule B | 8542330000 |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | High Gain Amplifier |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 35 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 256
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.20946 | $2.09460 |
| 25 | $0.18637 | $4.65925 |
| 50 | $0.17399 | $8.69950 |
| 100 | $0.16244 | $16.24400 |
| 300 | $0.15229 | $45.68700 |
| 500 | $0.14277 | $71.38500 |
| 1000 | $0.14021 | $140.21000 |
| 3000 | $0.13365 | $400.95000 |
| 5000 | $0.12739 | $636.95000 |
